Σελίδες

Friday 18 November 2011

Ο «Καρυατης» ξαναγύρισε στις νίκες

Η ομάδα του «Καρυάτη» ξαναγύρισε στις νίκες στους τελευτέους δύο αγώνες όπου  στην 5η  αγωνιστική και στον εκτός έδρας αγώνα εναντίον της ομάδας «Δόξα Ανωγίων» κέρδισε με το άνετο σκόρ 1 – 3.
Επίσης την περασμένη Κυριακή για την 6η αγωνιστική στον εντός έδρας αγώνα εναντίον της ομάδας «Υακινθος Βαφειού» κέρδισε με το ευρύ σκόρ 5-3.

Η ομάδα του Καρυάτη δέχτηκε το πρώτο γκόλ μόλις στο 3ο λεπτο του αγώνα αλλά Ισοφάρισε στο 22’ με γκόλ του Πάνου Μεντή.
Στο 30’ δέχτηκε και δεύτερο γκόλ αλλά ξανα ισοφάρισε στο 36’ με γκόλ του Στάθη Μελεχέ.
Στο 40’ η ομάδα του Υακινθου ξαναχτυπησε με το τρίτο τους τέρμα και έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο «Καρυάτης μπήκε πολύ δυναμικά και πείρε την πρωτοβουλία του αγώνα. Ετσι στο 53’ κατάφερε να ισοφαρίσει με τέρμα του Δημήτρη Αρβανίτη.
Στο 70’ ο Πάνος ο Μεντής πρόσθεσε το 4ο τέρμα για την ομάδα του Καρυάτη και στο 79’ και πάλι ο Δημήτρης Αρβανίτης έβαλε το τελικό και 5ο τέρμα φέρνωντας το τελικό 5-3.

Έτσι τώρα η ομάδα του «Καρυάτη» βρίσκετε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της «Β» κατηγορίας ερασιτεχνικού πρωταθλήματος Λακωνίας.
Ο επόμενος αγώνας του Καρυάτη θα είναι εκτος έδρας εναντίον της ομάδας του ΠΑΟ Κοκκινόραχης.